Najpopularniejsze środki do czyszczenia mebli

Meble identycznie jak podłogi wymagają czyszczenia. Nie chodzi tylko o wycieranie kurzy, ale również stosowanie odpowiednich środków. Zachowują dzięki temu piękno i blask na bardzo długie lata. Poniżej kilka preparatów do czyszczenia oraz konserwacji czy też pielęgnacji mebli.

Segment to olejek do konserwacji i pielęgnacji mebli. Jest to jeden z preparatów, który jest najbardziej popularny wśród pielęgnacji drewnianych mebli. Nie tylko pielęgnuje i czyści, ale także nabłyszcza niesamowicie nasze meble. Stanowi on jednocześnie uzupełnienie emulsji pielęgnacyjnych. Preparat uniwersalny Segment konserwuje, czyści oraz także odświeża powierzchnie drewniane jasne oraz ciemne. Powierzchniom nadaje doskonały i idealny połysk. Dodatkowo uwydatnia ich piękno naturalne. Zastosowany może być do impregnowanych oraz nielakierowanych mebli zarówno domowych jak i także ogrodowych. Nie pozostawia żadnych smug oraz zacieków. Posiada także przyjemny zapach waniliowo-cedrowy.

Kolejny preparat to Clines Delos Shine. Jest to płyn do pielęgnacji mebli, który pozostawia połysk. Jest to nowoczesny płyn o wysokiej jakości oraz o nabłyszczających i antystatycznych właściwościach. Nadaje się idealnie do drewnianych mebli, laminowanych oraz także drewnianych. Skutecznie nie tylko usuwa kurz, ale także zapobiega jego powtórnemu osiadaniu. Pozwala także na uzyskanie wysokiego połysku oraz gładkości powierzchni czyszczonych. Świeży zapach pozostaje w pomieszczeniu na bardzo długo. Można go także stosować do różnych mebli. Nadaje się do mebli błyszczących jak i także mebli matowych.

sprzątanie mebli sprayem

Z kolei HG to płyn w sprayu, który służy pielęgnacji paneli laminowanych oraz mebli. Jest środkiem uniwersalnym. Bardzo szybko, łatwo i skutecznie sobie ze wszystkim radzi. Jest środkiem wygodnym w użyciu, który służy do szybkiego czyszczenia miejscowego podłóg oraz podłóg poplamionych z laminowanych paneli. Tak naprawdę to wystarczy spryskać powierzchnię oraz przetrzeć ją ściereczką.

Kolejnym bardzo popularnym środkiem, który jest stosowany do czyszczenia naszych mebli, to Pronto. W zasadzie to w Polsce na rynku był on pierwszy. Preparat Pronto - Pledge Classic jest preparatem, który jest aerozolem do pielęgnacji drewna. Czyści w doskonały sposób oraz chroni i myje meble drewniane przez codziennym zabrudzeniem jak i także przed kurzem. Aerozol Pledge zawiera środki i woski pielęgnujące. Dzięki nim radzi sobie wręcz perfekcyjnie z wszelkimi zabrudzeniami, odciskami palców oraz innymi śladami. Zabezpiecza ona przed osiadaniem ponownym kurzu oraz nie pozostawia także smug. Jak widać na załączonym obrazku preparatów jest bardzo dużo. Należy wybrać tylko i wyłącznie ten najlepszy i szybko poradzić sobie ze wszelkiego rodzaju zabrudzeniami, kurzem, plamami jak i także innymi niemiłymi oznakami.

Maria

Projektantka wnętrz, dekoratorka

Zobacz również