6 kreatywnych pomysłów na podjazd przed domem

Podjazdy: Są praktyczną koniecznością dla codziennego życia. Ale nieprzerwany odcinek nudnego betonu może być projektową wpadką. Na szczęście, kilka pomysłowych zmian, kilka ciekawych materiałów i krajobrazu, a także staranne rozważenie szczegółów może dodać piękno bez poświęcania funkcji. Oto sześć kreatywnych pomysłów na podjazd, które warto rozważyć.

  • Nadaj swojemu podjazdowi dekoracyjne obramowanie. Stworzenie wyraźnej, wyraźnej granicy pomiędzy utwardzonymi i nieutwardzonymi powierzchniami może pomóc w wyróżnieniu podjazdu i wzbogaceniu krajobrazu. Ponadto, jest to sposób na uwydatnienie podjazdu bez konieczności wyrywania go, z wyjątkiem niewielkiego odcinka trawy. Wybierz kostkę brukową, która podkreśla istniejące nasadzenia i architekturę domu. Kostki brukowe mogą być ustawione na sucho w wąskim kanale, który przylega do podjazdu lub zaprawione w miejscu, co może być bardziej czasochłonne.
  • Rozbij duże kawałki betonu. W przypadku nowych lub odnowionych podjazdów, przełamanie dużych połaci materiału wewnętrznymi pasmami, łukami lub wstawkami może dodać wizualnego zainteresowania. Rozważ naśladowanie kształtu podjazdu, na przykład.
  • Zasadź niski żywopłot. Niskie krzewy lub małe rośliny kwitnące świetnie nadają się do zamaskowania i zmiękczenia krawędzi podjazdu. Jeśli Twój krajobraz jest bardziej zadbany, dobrym rozwiązaniem może być krzew zimozielony. Na podwórkach inspirowanych domkami najlepiej sprawdzą się karłowe rośliny kwitnące, które zachowają swoją strukturę w miesiącach jesiennych i zimowych. Wybierz dojrzały rozmiar, który nie będzie zasłaniał bezpiecznych linii wzroku kierowcy.
  • Stwórz podwyższoną granicę lub rabatę. Nawet podwyższone rośliny o wysokości 6 cali mogą być doskonałym sposobem na dodanie koloru i kwiatów wzdłuż podjazdu. Dobrze sprawdzają się kwitnące rośliny okrywowe, a także rośliny jednoroczne lub byliny o średniej wysokości.
  • Wyznacz krawędź za pomocą pojemników i lamp. Jeśli nie masz czasu lub budżetu, aby zainwestować w stałe nasadzenia, strategicznie rozmieszczone pojemniki i lampy mogą dodać miękki, elastyczny akcent do krawędzi podjazdu. Zamień duże pojemniki na lampiony zasilane bateriami i wymieniaj rośliny wraz ze zmianą pór roku, aby uzyskać stale zmieniający się pokaz kolorów i faktur.
  • Wybierz nieoczekiwany materiał lub rozmiar. O ile nie jest to określone w umowie sąsiedzkiej lub deweloperskiej, podjazd nie musi być pojedynczą płytą betonową. Ponadwymiarowe kostki brukowe z niewielką przerwą - wypełnioną trawą, okrywą lub kamykami - mogą być wspaniałym sposobem na dodanie podjazdowi powściągliwego wzoru.

Wiktor

Redaktor naczelny.

Zobacz również