Najciekawsze zastosowania kinkietów

kinkiety w łazience

Kinkiety przez długi czas nie były raczej uważane za szczególnie atrakcyjny element oświetlenia w naszych wnętrzach. Jeszcze w latach 80 kojarzone były raczej z wielkimi, niezbyt estetycznymi lampami. W obecnych czasach przeżywają one jednak swego rodzaju odrodzenie, i ze względu na liczne zmiany, jakie zostały w nich wprowadzone stale zdobywają coraz większą popularność.

Współczesne kinkiety są już znacznie bardziej eleganckie, znacznie zmniejszono ich rozmiary, co oczywiście przełożyło się także na dogodniejszą cenę. Pierwszym regionem, w którym na nowo zauważono wszystkie ich zalety była Skandynawia. W naturze mieszkających tam ludzi jest stałe poszukiwanie oszczędności i praktycznych rozwiązań, zatem trudno jest dziwić się temu, że kinkiety naprawdę przypadły im do gustu. Niewielkie gabaryty i łatwy montaż to cechy które sprawiły, że w ciągu ostatnich lat kinkiety stały się jednym z najczęściej używanych rozwiązań tego typu w całej Skandynawii.

Takie niewielkie lampki z powodzeniem mogą być stosowane nawet w małych pomieszczeniach – świetnie sprawdzają się chociażby w garderobach czy spiżarniach. W Skandynawii wielką popularnością cieszą się przede wszystkim proste i praktyczne kinkiety, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane chociażby jako oświetlenie w kuchni.

kinkiet do sypialniOczywiście, na rynku znajdziemy także wiele innych ich odmian. Niektóre z nich są naprawdę eleganckie, dzięki czemu z powodzeniem można z nich korzystać w pomieszczeniach takich jak salon. Z jednej strony jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ale z drugiej prawidłowo użyte kinkiety mogą przyczynić się do budowania w danym pomieszczeniu naprawdę interesującego klimatu.

Kinkiety mogą być także stosowane w pomieszczeniach takich jak łazienka; w tym przypadku pełnią czysto praktyczne funkcje, pozwalając między innymi na skuteczne oświetlenie lustra. Podsumowując, kinkiety są fantastycznym rozwiązaniem w każdym miejscu, gdzie ważne jest zastosowanie kilku różnych źródeł światła. Możemy wykorzystywać je na wiele różnych sposobów, dzięki czemu praktycznie każdy znajdzie dla nich odpowiednie zastosowanie.

Katarzyna

Redaktor. Projektantka wnętrz.

Zobacz również