Kreatywne pomysły na numery domów

Numery domów mogą być niewielkim elementem elewacji zewnętrznej, ale są ważne zarówno dla funkcji, jak i piękna. Na szczęście, nie jesteś skazany na zwykłe, stare plastikowe numery: Istnieje szereg kreatywnych pomysłów na numery domów, które mogą dodać stylu i personalizacji. Oto kilka wskazówek i pomysłów do wykorzystania.

Wybierz styl Kreatywne numery domów są zazwyczaj przedłużeniem stylu architektonicznego Twojego domu. W przypadku stylu współczesnego oznacza to opływowy kształt; w przypadku stylu cottage, kreatywne numery domów mają nieco więcej polotu. Zdecyduj, który styl najlepiej pasuje do Ciebie i Twojego domu, zbierając inspiracje.

Wybierz materiał Różne materiały mogą być dostosowane do kreatywnych numerów domów. Być może zechcesz wybrać materiał, który już jest gdzieś indziej w Twoim domu - na przykład metal. Możesz też zdecydować się na dodanie nieoczekiwanego elementu do swoich numerów domów. Naprawdę, wyobraźnia jest jedynym ograniczeniem, jeśli chodzi o numery domów.

Wybierz miejsce instalacji Standardowe miejsce dla numerów domów znajduje się w pobliżu skrzynki pocztowej lub nad drzwiami wejściowymi. Ale kreatywne numery domów mogą być zainstalowane w wielu miejscach. Może to być nawet nie sam dom, ale słupek wzdłuż chodnika lub wejścia na podwórko.

Wybierz materiał tła Niektóre kreatywne numery domów są przezroczyste lub mają kontury, dzięki czemu widać kolor znajdujący się za numerami. Dla niektórych projektów numerów domów może to oznaczać, że kolor domu jest widoczny. Jednakże, jeśli wybierzesz dwuczęściowy numer domu, ten wtórny materiał stanie się częścią tworzenia numeru domu.

Pomysły na kreatywne numery domów - Wiszące numery domów: Szyna lub ogrodzenie może oferować dobre miejsce na numer domu. Można go powiesić na chodniku lub drzwiach wejściowych.

numer domu

- Kolorowe: Różne kolory numerów domów mogą być kapryśnym elementem dla drzwi wejściowych.

- Podświetlane: Numery domów, które są podświetlane mają dodatkowy element tekstury i wymiaru, który działa dobrze z różnych stylów.

- Piony schodowe: Numery domów mogą być namalowane lub przymocowane na pionach schodów w pasażu frontowym.

- Stal nierdzewna: Inteligentny wybór dla współczesnych domów, stal nierdzewna działa dobrze z różnymi materiałami tła, w tym montaż na domu w kontraście do drewna lub dołączony do oddzielnego kawałka kontrastującego metalu.

- Beton lub kamień: Betonowe lub kamienne numery domów mogą być wycięte w pojedynczym bloku lub zabarwione na inny kolor dla akcentu.

- Stal Corten: Stal Corten dostarcza niezwykłego koloru i tekstury dla numeru domu, szczególnie w kontraście z chłodnym kolorem, takim jak szary lub na cegle.

- Farba: Malowane numery domów mogą być namalowane bezpośrednio na drzwiach lub części bocznicy -- lub namalowane na innym kawałku drewna i zawieszone na domu. Farba może być kolorem, który już istnieje w palecie lub może to być kontrastujący odcień, który oferuje akcent.

- Rzeźbione drewno: Zamontowany na innym kawałku drewna lub na samym domu, numer domu z rzeźbionego drewna nadaje domowi tradycyjny akcent.

Maria

Projektantka wnętrz, dekoratorka

Zobacz również