Okiennice w domu

 

Niezależnie od tego, czy są wykonane z przyjaznego dla budżetu winylu, czy z wysokiej klasy cedru, okiennice zewnętrzne zapewniają wiele korzyści dla Twojego projektu. Kolorowe dodatki energetyzować domu na zewnątrz, podkreślają jego styl okres, i wzmocnić jego odwołania krawężnik. Okiennice są wykonane z winylu, malowane kompozytów na bazie żywicy, plamoodporne lub malowane cedr, cyprys, i sosna, i proszku powlekane aluminium, z standardowych i niestandardowych stylów budowanych dostępnych w różnych punktach cenowych. Standardowe okiennice zakres w wysokości od 12 cali do 81 cali i szerokości od 12 cali do 15 cali; niestandardowe zbudowane okiennice zaoferuje Ci szerszy wachlarz rozmiarów, kształtów i szczegółów wycięcia. Przy wyborze okiennic, rozważyć swój budżet i następujące strategie projektowania.

Wybór stylu okiennic

 

Wybierz sylwetkę okiennicy w synchronizacji z domu styl architektoniczny i regionu geograficznego. Przejedź się po okolicy (lub surfować po Internecie), aby zobaczyć, jakie rodzaje okiennic są wyświetlane na domach podobnych do Ciebie. Ogólnie rzecz biorąc, podniesione lub płaskie panele okiennice działają dobrze na europejskich, kolonialnych i federalnych zewnątrz; deski i łaty okiennice uzupełniają kabiny, domki wiejskie, Tudorów, domki i Mission stylu domów; Bermudy i Bahamy okiennice przynieść smak tropików do domów przybrzeżnych, a żaluzje i kombinacji (sportowy chwalić żaluzje i panele) okiennice dopasować większość stylów domu. Wybierz okiennice, które odnoszą się do geometrii Twoich okien; ramka zaokrąglone okna z łukowatymi okiennicami i podkreślić prostokątne lub kwadratowe okna z prostymi okiennicami.

Kolory okiennic

okiennica

Okiennice powinny być łatwo widoczne, więc wybrać okiennice, które wyróżniają się na tle swojego domu kolor zewnętrzny; myśleć czarne okiennice na białym kolonialnym stylu abode lub kremowe okiennice na cedr-gontem domku. Jeśli lubisz niekonwencjonalne rozwiązania, zdecyduj się na okiennice w żywych kolorach, które nawiązują do kwiatów w Twoim krajobrazie, aby nadać fasadzie domu radosny wygląd. Pragniesz bardziej stonowanego wyglądu? Zastosuj okiennice w tej samej rodzinie kolorystycznej co elewacja domu, ale w ciemniejszych lub jaśniejszych odcieniach. Pamiętaj również, że kolor okiennic powinien nawiązywać do co najmniej jednego innego koloru lub elementu widocznego w Twoim domu. Kolor okiennic może odegrać purpurowe tony w ceglanym murze komina lub powtórzyć kolor, który pojawia się na drzwiach wejściowych, dachu lub podłodze ganku.

Zwróć uwagę na szczegóły

 

Upewnij się, że wybrane przez Ciebie okiennice prawidłowo pasują do Twoich okien; okiennice powinny pasować do długości wykończenia okna i stanowić około 25-33 procent jego szerokości. Mierząc szerokość okiennic, weź pod uwagę przestrzenie między oknami. Stwórz spójną fasadę, instalując okiennice o tej samej szerokości na każdym oknie. Wzmocnij wpływ okiennic poprzez ich szczegółowe wykończenie za pomocą okuć dostosowanych do stylu lub doskonałych w danym okresie, w tym zawiasów paskowych, żeliwnych psów okiennicowych przeznaczonych do utrzymywania (lub wydawania się utrzymywać) okiennice otwarte, i godne uwagi łączniki i szuflady. Kup niedokończone okiennice z drewna panelowego i pomaluj je na zabawny kolor, a następnie ozdób panele szablonowymi motywami. Albo pomaluj każdy panel okiennicy w komplementarnych kolorach, aby uzyskać efekt kalejdoskopu. Oddaj hołd swojemu miejscu i hobby, wybierając okiennice szczycące się niestandardowymi wzorami wycięcia, takimi jak sosny lub palmy, żaglowce, koniki morskie, które dadzą Twojemu domowi osobistą i indywidualną obecność.

Maria

Projektantka wnętrz, dekoratorka

Zobacz również