Wykonanie makijażu z użyciem kosmetyków mineralnych

W ciągu ostatnich lat wyraźnie widać, że rośnie popularność kosmetyków mineralnych. Cieszą się one sporym zainteresowaniem przede wszystkim wśród kobiet, które mają cerę szczególnie wrażliwą i skłonną do alergii. Charakteryzują się one tym, że są całkowicie naturalne i dlatego nie będą powodować żadnych uczuleń. Należy pamiętać, że mineralne kosmetyki nakładane są inaczej niż tradycyjne. Dlatego właśnie postaramy się podpowiedzieć coś w tym temacie. Możliwe, że dzięki temu inni się nimi zainteresują i będą chcieli również zdecydować się na aplikowanie takich kosmetyków.

Użycie kosmetyków mineralnych – jak przygotowywać taki makijaż?

Jeśli chodzi o kosmetyki mineralne charakteryzują się one tym, że są sypkie i dlatego będą się osypywać. Aplikacja wymaga od nas odpowiedniej staranności i umiejętności. Podstawowa zasada o jakiej będzie trzeba pamiętać to to, że nie wkładamy pędzla do pojemnika, w którym kosmetyk się znajduje. Zamiast tego przesypujemy jego niewielką ilość do miseczki i tam delikatnie nabieramy taki właśnie kosmetyk. Należy pamiętać o tym, że nadmiar należy również strzepnąć produkt inaczej będą się robić smugi. Produkt powinno się także nakładać również niewielkimi partiami, ponieważ inaczej będzie się doprowadzać do efektu maski. Do pojemniczka trzeba nasypać niewielką ilość produktu, ponieważ kosmetyki mineralne charakteryzują się wyjątkową wydajnością. Nakładamy małymi ilościami, tak by ostatecznie mieć zadowalający efekt.

Jak będzie nakładany puder mineralny?

Taki produkt ma nieco inną konsystencję niż to będzie, jeśli chodzi o tradycyjny produkt. Można tutaj mówić o nieco lżejszej formie takich kosmetyków. Są one nieco delikatniejsze dla cery i nie powodują, że dojdzie do zatykania porów. Zanim będziemy je nakładać należy wybrać dobry pędzel. W sprzedaży pojawiają się obecnie albo pędzle flat top albo też pędzel kabuki. To na jakie konkretnie rozwiązanie będziemy się decydować zależy wyłącznie od tego na jakim konkretnie efekcie będzie nam zależeć w trakcie wykonywania makijażu.

Jeśli chodzi o pędzel flat top jest to propozycja, w ramach której mamy pędzel ze zbitego i gęstego włosia, które jest ścięte na płasko. Tego rodzaju pędzle będzie odpowiadał przede wszystkim za świetne krycie, które będzie lepsze niż w przypadku pędzla kabuki. Ten drugi charakteryzuje się nieco zaokrąglonym włosiem. Jest ono delikatniejsze i bardziej puszyste. Jeśli ktoś ma wrażliwą skórę to oczywiście pędzel taki będzie dla niego dobrym wyborem. Jeśli używamy kosmetyków mineralnych nie musimy się obawiać o podrażnienie cery co bez wątpienia będzie ważną sprawą.

Zanim będziemy rozpoczynać nakładanie pudru mineralnego musimy wcześniej zastosować krem nawilżający i poczekać aż będzie się on wchłaniał. Dopiero potem rozpoczynamy nakładanie. Gdy chodzi o ten produkt nie można go sypać na twarz, ale powinien być wcierany. W ten sposób uda się stworzyć doskonały makijaż, dokonujemy tego wszystkiego okrężnymi ruchami zaczynając od policzków.

Na mokro

Jeśli chodzi o cerę, która pokryta jest niedoskonałościami będzie to wymagało stosowania kosmetyków, które mają kryjący charakter. Gdy chodzi o mineralne kosmetyki stosuje się tutaj aplikację na mokro. Należy pędzle spryskiwać wodą, tak by nabrał odpowiedniej wilgotności. Wtedy dopiero rozpoczyna się nakładanie takiego produktu. Jeśli chcemy mieć doskonałe krycie będzie się można również zdecydować na stemplowanie, które wykonuje się wacikiem wcześniej pokrytym hydrolatem. Jest to dobra opcja, która charakteryzuje się wyjątkowym kryciem, ale wymaga poświęcenia sporej ilości czasu.

Więcej dowiesz się na: pieknanaturalnie.com.pl

Maria

Projektantka wnętrz, dekoratorka

Zobacz również