4 kroki do inteligentnego domu

Postanowiłeś więc zrobić kolejny krok w swojej relacji z domem: przekształcić go w inteligentny dom. Bez względu na to, czy zawsze chciałeś mieszkać w futurystycznym inteligentnym domu, czy po prostu chcesz zobaczyć, na czym polega cały ten szum, konfiguracja pierwszych inteligentnych urządzeń może wydawać się przytłaczająca. Wykonaj te cztery proste kroki, aby rozpocząć swoją podróż do życia jako Jetson.

Wybierz asystenta cyfrowego
Przed zakupem urządzeń typu smart home, wybierz swojego asystenta i koncentrator inteligentnego domu. Niezależnie od technologii inteligentnego domu większość produktów łączy się za pośrednictwem koncentratora, a do realizacji poleceń (np. włączania lub wyłączania świateł) służy asystent cyfrowy. Dostępnych jest kilka asystentów cyfrowych, w tym Alexa, Cortana, Siri i Google Assistant-każdy ma swoje zalety w zależności od tego, czego potrzebujesz. Na przykład, podczas gdy Alexa jest uważany za najbardziej wszechstronny z tysiącami kompatybilnych urządzeń, Siri jest idealny dla fanów Apple, którzy już korzystają z wielu produktów Apple. Twój hub określa, jakie produkty można zsynchronizować razem, więc pomyśl o technologii, które planujesz kupić, zanim zdecydujesz się na asystenta.

Wybierz produkty w zależności od swoich potrzeb
Z setkami produktów inteligentnego domu na rynku, jak zdecydować, które z nich są dla Ciebie najlepsze? Zacznij od realizacji swoich celów w zakresie inteligentnego domu. Czy chcesz zwiększyć bezpieczeństwo w domu? Jeśli tak, weź pod uwagę inteligentne dzwonki do drzwi, kamery bezpieczeństwa i system bezpieczeństwa w domu. Czy chcesz zautomatyzować swoje codzienne zadania? Wybierz inteligentny termostat, inteligentne żarówki i inteligentne gniazda. Podczas gdy te produkty sumują się w cenie, wiele popularnych opcji jest przystępnych cenowo. Rozłóż swoje zakupy i powoli buduj swój inteligentny dom.

Sprawdź swój plan internetowy
Im więcej technologii w Twoim domu, tym większa szybkość Internetu będzie Ci potrzebna, aby uniknąć opóźnień. Nie będziesz cieszyć się swoim inteligentnym domem, jeśli kilka prób użycia jednego z Twoich produktów będzie wymagało powolnego połączenia z Internetem. Zamiast martwić się, że będziesz potrzebował najwyższej klasy pakiet internetowy, należy uruchomić test prędkości, aby dowiedzieć się, czy obecnie masz wystarczająco dużo Mbps w swoim miesięcznym planie, aby wspierać inteligentny dom. Niektóre urządzenia mogą wykorzystywać do 4 Mbps przepustowości, więc zaplanuj odpowiednio. Jeśli już masz szybszy internet, nie powinieneś mieć problemu, zaczynając od kilku urządzeń.

Określ swoją metodę instalacji
Jeśli wynajmujesz mieszkanie lub dom, masz kilka dodatkowych kroków do zrobienia, zanim będziesz mógł ustawić swój inteligentny dom. Przejrzyj swoją dzierżawę i, jeśli otrzymałeś jeden, podręcznik społeczności na dawkę i nie instalować żadnych technik w swojej przestrzeni. Możesz również zadzwonić do zarządcy nieruchomości, aby potwierdzić, czy pozwalają one na jakiekolwiek okablowanie - mogą lub nie chcą, abyś wymienił standardowy termostat na inteligentny. Jeśli nie pozwalają na instalację okablowania, nigdy nie bój się. Wiele produktów dla inteligentnego domu potrzebuje tylko gniazdka, aby działać.

Zobacz także: Radzimy, jaką wybrać walizkę i torbę podróżną

 

 

Katarzyna

Redaktor. Projektantka wnętrz.

Zobacz również