Radzimy, jaką wybrać walizkę i torbę podróżną

Wbrew pozorom wybór walizki i torby podróżnej nie będzie taki prosty jakby się mogło wydawać. Jaki bagaż najlepiej zabrać na urlop? Przygotowaliśmy konkretne informacje o tym jak będzie można wybrać taką walizkę, gdy będziemy chcieli mieć komfort.

Wiadomo, ze walizka musi być lekka, pojemna, trwała. Szczególnie modne są walizki z poliwęglanu a więc materiału, który będzie na uszkodzenia odporny. Można mieć także taką opcję z szyfrowym zamkiem, do którego klucz mają służby celne. Obecnie wybierane są walizki, które maja cztery kółka, ponieważ dzięki temu nawet bardzo ciężki bagaż uda się pociągnąć jedną ręką. Dwa kółka nie dają takiego komfortu a to sprawia, że coraz częściej są one raczej unikane. Jeśli będziemy się decydować na krótszy wyjazd można mieć mniejszą torbę. W tym przypadku opcją będą torby podróżne ze skóry, które świetnie wyglądają i charakteryzują się wyjątkową mobilnością.

Zapoznaj się z ciekawymi poradami dotyczącymi doboru eleganckiej galanterii skórzanej na stornie: www.neuronia.pl

Poniżej podajemy najważniejsze cechy dobrej walizki:

Pojemna

Walizka musi być pakowna, w głównej komorze musimy mieć paski, które będą przytrzymywać ubrania. Dobrze będą się sprawdzać niewielkie kieszonki, pozwalające na chowanie małych przedmiotów. Dobrą opcją będą przedziałki na garnitur czy spodnie, które będą chronić przed pognieceniem. W wielu modelach walizek pojemność komory może być zwiększana przez specjalny system zamków.

Trwała

Tekstylna walizka raczej nie będzie trwała i dlatego takiej opcji trzeba będzie unikać. W wielu przypadkach jak wiadomo lepiej będzie zapłacić nieco więcej, ale mieć taką walizkę, która będzie wykonana z usztywnionego materiału takiego jak poliwęglan czy termoplatik, który na pewno od strony praktycznej dobrze się sprawdzi. opcją będzie skóra naturalna, która jest elegancka i szlachetna, będzie także trwała.

Wygodna

O tym decyduje przede wszystkim to czy walizka jest kształtna i nie będzie nadmiernie ciężka. Wygodna rączka, oraz solidne kółka do przemieszczania, dziś niezbędny element dobrej walizki. za pomocą kółek będzie można ciągnąć walizkę bez większych problemów albo też pchać ja przed sobą, gdy ma cztery obrotowe kółka. Ten pierwszy wariant jest wygodniejszy.

Zabezpieczona

Dobra walizka będzie stawiać opór, gdy ktoś będzie chciał się włamać do naszej walizki. Musi więc być zamykana, mieć odpowiednie zamki szyfrowe. Dobrze, gdy znajdzie się tam miejsce na zamek specjalnie przygotowany jako TSA, który otwierać mogą wyłącznie służby celne. Dzięki temu nawet jeśli będą chcieli naszą walizkę kontrolować nie doprowadzą do jej zniszczenia, tylko dostaną się do niej właśnie przez specjalny zamek.

 

Maria

Projektantka wnętrz, dekoratorka

Zobacz również