Inteligentny dom w służbie właścicieli zwierząt

Wszyscy mieliśmy czas w pracy, kiedy zastanawialiśmy się, co robi nasz zwierzak i czy wszystko jest w porządku. Jako właściciel zwierzęcia, jego szczęście i bezpieczeństwo są najważniejszymi priorytetami. Czasami myślenie o nich może powodować pewien stres. Co zrobić, gdy w domu dzieje się coś złego, gdy jest się samemu? Chociaż nie możesz być z ulubionym małym przyjacielem przez cały czas, wciąż możesz zadbać o jego bezpieczeństwo i wygodę, czyniąc jego dom mądrzejszym. Oto kilka najlepszych urządzeń dla wszystkich waszych właścicieli zwierząt domowych.

Czujniki
W dzisiejszych czasach jest inteligentny czujnik do prawie wszystkiego. Od monitorów temperatury po czujniki w drzwiach, istnieje wiele sposobów na zmniejszenie stresu związanego z pozostawieniem zwierzęcia w domu.

Nie musisz się już martwić, że twojemu pupilowi może być za gorąco w domu, gdy jesteś poza domem... Masz do tego monitory temperatury. Za każdym razem, gdy Twój pies wchodzi i wychodzi z domu, włącz czujnik do drzwi dla psów. A jeśli w domu znajduje się tlenek węgla lub dym, natychmiast otrzymasz alarm, abyś mógł zająć się tym problemem. Tego typu czujniki mogą pomóc Ci chronić psa przez cały czas, niezależnie od tego, czy jesteś z nim w domu, czy nie.

Kołnierze
Jeśli Twój futrzasty przyjaciel często ucieka z domu lub podwórka, by włóczyć się po okolicy, sprytny kołnierz może być zmiennikiem gry. Większość z nich zawiera funkcję śledzenia GPS w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz zawsze zobaczyć ich dokładną lokalizację. Możesz ustawić "inteligentne ogrodzenie" dla swojego zwierzęcia, a gdy wyjdzie ono z domu lub podwórka wokół domu, otrzymasz powiadomienie.

Ponadto, inteligentne obroże mogą śledzić aktywność i zdrowie Twojego pupila, dzięki czemu zawsze będziesz w stanie stwierdzić, kiedy jest wystarczająco dużo ruchu i utrzymać go w dobrej formie.

Thermostaty
Nikt nie lubi być zbyt gorący lub zbyt zimny, gdy jest w domu przez cały dzień, podobnie jak Twój pupil. Inteligentny termostat może utrzymać komfortową temperaturę w Twoim domu, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz.

Możesz sprawdzać i zmieniać temperaturę bezpośrednio z telefonu, gdy jesteś w pracy lub z przyjaciółmi, aby zwierzę nie przegrzało się i nie zamarzło.

Kamery
Posiadanie kamer w domu jest mądre z oczywistych powodów. Wszystko, co dzieje się przez cały czas, można zobaczyć z komputera lub telefonu, co jest idealne dla każdego właściciela zwierzęcia, który zastanawia się, czy jego mały kumpel śpi cały dzień, spaceruje po domu, czy robi bałagan, gdy go nie ma.

Mogą one również odegrać ogromną rolę w bezpieczeństwie Twojego zwierzęcia. Jeśli ktoś włamie się do twojego domu, chcesz mieć oko na intruza i twojego pupila, gdy wzywasz policję.

Mądre domy są czymś więcej niż tylko fajnym. Urządzenia te zostały stworzone, aby pomóc nam - i naszym zwierzętom domowym - więc dobrze jest skorzystać ze wszystkiego, co mają do zaoferowania.

Zobacz także: Najpopularniejsze środki do czyszczenia mebli

Maria

Projektantka wnętrz, dekoratorka

Zobacz również