Charakterystyka mieszkania przeznaczonego na wynajem krótkoterminowy

Biało-czarna kawalerka jest rozwiązaniem przeznaczonym pod wynajem krótkoterminowy. W oczy rzuca się przede wszystkim to, że jest ona niebanalnie skomponowana, z nietypowymi łamaniami geometrycznych rozwiązań. Mieszkanie ma powierzchnię 27 metrów kwadratowych i znajduje się na trzecim piętrze zlokalizowanej w Krakowie kamienicy. Już sama kamienica jest zresztą nietypowa, pochodzi bowiem z roku 1934. Okno kawalerki zapewnia niezwykły widok na dziedziniec, ten zaś otwiera się na ogród zlokalizowany między kamienicami. To właśnie widok na zieleń drzew otaczających budynek, jaki rozciąga się z niewielkiego balkonu, stał się zresztą powodem, dla którego dokonano zakupu mieszkania.

W apartamencie uwagę przyciągają również jasne barwy, a w dalszej kolejności piękne, olejowane drewno. Gdy dni są pogodne, pomieszczenie wypełnia się promieniami słonecznymi, gałęzie starego dębu zaglądają zaś do okna. Ładne, zachodnie światło, zasługiwało na szczególne podkreślenie. W tym celu wprowadzono właśnie naturalne drewno oraz jasną paletę barw. Kawalerka zwraca na siebie uwagę również dlatego, że dokonano w niej czytelnego podziału na moduł kuchenny z korytarzem oraz tak zwaną część dzienno-nocną.

Moduł kuchenny jest utrzymany w biało-szarej kolorystyce. Z kolei strefa dzienno-nocna charakteryzuje się obecnością bieli oraz drewna. Dzięki temu wnętrze zwraca na siebie uwagę swoją geometryczną harmonią. Już po zakupie kawalerki zdecydowano o wyburzeniu pierwotnych ścian oraz powiększeniu łazienki tak, aby z powodzeniem mogła ona pełnić rolę salonu kąpielowego. Zdecydowano też o zamknięciu kuchni w jednym ciągu.

Łazienka jest zlokalizowana tuż za modułem kuchennym, a ponieważ w mieszkaniu dużą wagę przywiązuje się do zasady kontrastu, jest ona cała czarna. Na uwagę zasługuje tu przede wszystkim przestrzenna kamienna posadzka, warto przy tym docenić czarne ściany pomalowane z wykorzystaniem specjalistycznej farby rozpraszającej intymne światło. Na suficie znajduje się tapeta, w samej łazience obecna jest zaś jednak jasna nisza, w której zlokalizowano wannę.

Wiktor

Redaktor naczelny.

Zobacz również