Pokój na poddaszu – marzenie wielu osób.

Szukając mieszkania bardzo dużo osób chce kupić mieszkanie na poddaszu, twierdząc że maja swój urok i klimat, jakiego nie znajdziemy w żadnych innych pomieszczeniach. Może to dziwić jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, ze mieszkanie na poddaszu bardzo szybko nagrzewa się podczas letnich dni, ale także szybko się wychładza w czasie zimy. Do tego dochodzą ściany pełne skosów, do których ciężko dopasować standardowe meble i wyposażenie mieszkania. Tutaj projektant wnętrz ma naprawdę szerokie pole do popisu jeśli chodzi o zagospodarowanie przestrzenne, ponieważ są to bardzo nietypowe pomieszczenia, gdzie często trzeba wymyślić nietuzinkowe rozwiązania, aby umożliwić codzienne funkcjonowanie mieszkańcom. Pomimo wszystkich tych niedogodności, bardzo dużo osób decyduje się na mieszkanie na poddaszu, a nawet można powiedzieć że marzy o nim, tylko czym jest to spowodowane?

Duży wpływ ma na to ilość i wygląd drewnianych elementów jakie są na poddaszu. Drewniane belki tworzą niepowtarzalny klimat i czar, jaki uwielbia większość osób. Z odrobina pomysłowości i wyczucia można na takiej przestrzeni z drewnianym stropem, stworzyć przytulną atmosferę, która będzie kojąco działać na zmysły. Dodatkowo drewniane belki pomalowane na biało wykreować rustykalny klimat i podkreślić charakter całej przestrzeni, pomimo tego że wkomponowanie miedzy belki jakichkolwiek mebli i urządzeń AGD stwarza nie lada problem.

Kolejnym atutem mieszkań na poddaszu jest niepowtarzalność okien umieszczonych w dachu, które dają ciekawe światło i dodają atrakcyjnego wyglądu. Maja także swoje wady, bo pomieszczenia z takimi oknami bardzo szybko się nagrzewają, jednak trudno odmówić im uroku. Wiele osób pod takim oknem ustawia swoje łózka by móc podziwiać piękno rozgwieżdżonego nieba i inne zjawiska pogodowe, jakie bez wątpienia staną się udziałem mieszkańców poddasza. Cała przestrzeń na poddaszu jaka będzie do naszej dyspozycji stwarza niesamowite możliwości aranżacji wnętrza, które są nie do powtórzenia w tradycyjnych mieszkaniach. w mieszkaniach na poddasz często buduje się antresole, które podkreślą niebanalny wystrój i klimat, oraz dadzą sporo przestrzeni dla mieszkańców. Na poddaszu jest wiele możliwości aranżacyjnych, jakie są nie do powtórzenia w żadnym innych pomieszczeniu, co jest chyba ich największym atutem i wabikiem dla wszystkich.

Wiktor

Redaktor naczelny.

Zobacz również