Najlepsze podłogi do kuchni

Twoja kuchnia to punkt zborny do zajęć. Nie powinno więc dziwić, że wybierając podłogę do kuchni, będziesz chciał czegoś trwałego. Opcje wodoodporne są również dobrym pomysłem na zapobieganie awariom podłóg przed rozpryskami i rozlaniem. Są to opcje Top Flooring, zbudowane tak, aby przetrwały w Twojej kuchni w tym roku.

Wyobraź sobie to: To jest sezon wakacyjny. Masz mnóstwo przyjaciół i rodziny, aby świętować i rozprzestrzeniać trochę wesołości. To miejsce jest spakowane. Jest tam jedzenie, napoje, i wszyscy się świetnie bawią. 

A teraz wyobraź sobie to: Gdzie wszyscy stoją i przebywają razem?

Jeśli kiedykolwiek miałeś swoje własne miejsce lub byłeś na spotkaniu, prawdopodobnie wyobrażałeś sobie, że dobry czas dzieje się w kuchni. Bądźmy szczerzy - kuchnia jest centralnym punktem domu i miejscem, gdzie wszyscy mają tendencję do gromadzenia się. Jest to obszar o dużym natężeniu ruchu, często narażony na rozlania, brud i wilgoć. Kuchnie muszą mieć trwałą, przyjazną dla wody podłogę, ale jaka jest najlepsza podłoga do kuchni?

Wszyscy kręcą się wokół wyspy, podnoszą stołek i chwytają sezonowy napój, podczas gdy my przeglądamy opcje podłóg w kuchni. Skupimy się na tym, co jest gorące w 2020 roku w podłogach kuchennych, różne rodzaje podłóg, które podłogi kuchenne są najlepsze, tanie opcje podłogowe i więcej. Ale najpierw...

W odróżnieniu od innych pomieszczeń w domu, kuchnia jest wykorzystywana codziennie - albo do przechowywania i przygotowywania posiłków, albo jako miejsce spotkań grupowych lub rodzinnych, albo po prostu jako punkt zjazdowy do zajęć. Kuchnie biją jak żaden inny pokój - oszczędzając może łazienkę. To nie przypadek, że obie są regularnie narażone na wilgoć. Od mycia naczyń, zlewozmywaków, gotowania, robienia lodu/chłodni, po regularny ruch pieszy, wilgoć jest prawdziwym czynnikiem, który wpływa na każdą powierzchnię w kuchni, a zwłaszcza na podłogę. Przy wyborze podłóg do kuchni kluczowe znaczenie ma ich wodoodporność.

Ze względu na ilość dziecięcych, dorosłych i domowych nóżek wijących się każdego dnia przez kuchnię, trwała podłoga jest również krytyczna. Wiele kuchni jest podwójnie "błotnistą salą" z zewnętrznym wejściem i całą tą zabawą, brudem, gruzem i wilgocią, którą można śledzić z zewnątrz, aby ubić podłogę.

Dodatkowo, jak w łazience, cała ta wilgoć na twardej powierzchni może być wypadkiem czekającym na okazję. Wiele wodoodpornych wykładzin podłogowych staje się niezwykle śliskich, gdy jest na nie nałożona wilgoć. Opcje antypoślizgowe powinny być brane pod uwagę w przypadku każdej podłogi zainstalowanej w kuchni. 

Pamiętaj, że praca z profesjonalistą od podłóg i przebudowy, jak Twoi partnerzy w The Good Guys, może pomóc Ci zidentyfikować takie względy i wprowadzić Cię na drogę do dokonania właściwego wyboru podłogi dla Twojego projektu. 

ZALECANA PODŁOGA DO KUCHNI
Biorąc pod uwagę te szczególne względy oraz inne, takie jak cena (kto nie lubi tanich podłóg?!), przyjrzyjmy się niektórym rodzajom podłóg, które najlepiej sprawdzają się w kuchni. 

Twarde drewno
Stosowane od wieków w domach, podłogi z twardego drewna nadal są luksusowym i popularnym wyborem dla wielu właścicieli domów. Podłogi z litego drewna twardego są trwałe, ciepłe, stylowe i odporne na wodę. Tak. Dobrze pan to przeczytał. Podłogi z twardego drewna nie są wodoodporne. Podłogi z litego drewna twardego, w połączeniu z odpowiednim wykończeniem, są wodoodporne, ale długotrwała ekspozycja na wilgoć spowoduje ich uszkodzenie. Rozlany materiał należy jak najszybciej wyczyścić, jednak może on być bardziej narażony na kontakt z wodą niż laminat lub podłoga z twardego drewna z rdzeniami kompozytowymi lub nie odpornymi na wodę. 

Pomimo tej "słabości", twarde drewno jest wspaniałą podłogą kuchenną. Mogą one również dodać różne spojrzenia przez lata ich życia poprzez renowację albo dopasować podłogi w całym domu lub dać kuchni trochę samodzielny pizazz. W zależności od wykończenia, podłogi z twardego drewna mogą być śliskie, jednak zmienne projektowe, takie jak ręcznie zdrapane lub wykończenia distressed lub szerokość/długość deski może zapewnić dodatkową powierzchnię do trakcji. 

Trendy, na które należy zwrócić uwagę w 2020 roku w przypadku drewna liściastego: lżejsze wykończenie i różnorodność. Podczas gdy wykończenia orzechowe i wiśniowe są nieco tradycyjne i ponadczasowe, podłogi z twardego drewna w 2020 roku będą miały jaśniejsze, bardziej "naturalne" kolory drewna. Szukaj takich określeń jak "blond" i "miód", aby być wielkim graczem, wraz z szarościami i bielami. Różnorodność kolorystyczna jest kolejnym stałym trendem na rok 2020 - ciemne drewno zmieszane z jasnymi i średnimi odcieniami drewna stanowi atrakcyjną podłogę. 

Podobnie jak w przypadku układania płytek, podłogi z twardego drewna mogą być układane we wzory dla większego zainteresowania. Profesjonaliści z The Good Guys mogą również pomóc w instalacji wzorów, które będą trendy w 2020 roku, ale ponadczasowe w przyszłości. Jodełka, diagonalne i inne wzory układania będą nadal popularne, ale szerokie deski i szerokości mieszania desek również wracają silne. 

Poszukuj odzyskiwanych, poddawanych recyklingowi i zrównoważonych ekologicznie wyborów, aby stać się popularną odmianą podłóg z twardego drewna. 

Laminat

Ogólnie rzecz biorąc, podobnie jak w przypadku podłóg z twardego drewna, podłogi laminowane są ciepłym, odpornym na wodę wyborem do kuchni. Ponieważ nie są one wodoodporne, właściciele domów powinni pamiętać o tym przy wyborze podłóg laminowanych. Laminaty od dawna są mniej kosztownym sposobem na uzyskanie wyglądu tradycyjnego twardego drewna. 

HOWEVER - wielu producentów podłóg oferuje obecnie "wodoodporny laminat", który posiada sztywny rdzeń wykonany z wodoodpornego materiału, który zwiększa wytrzymałość i stabilność. W ten sposób eliminuje się odczuwalne osłabienie wilgoci.

Te nowe laminaty nadal posiadają zalety tradycyjnych laminatów - w tym elastyczność instalacji. Większość podłóg laminowanych może być łączona na zatrzask i instalowana na stałe (klejona w dół) lub pływać, co pozwala na instalację na nierównych podłożach. 

Podobnie jak w przypadku twardego drewna, w 2020 r. tendencją będzie lżejsze wykończenie. Szare pranie, jasne drewno i mieszane kolory poprowadzą paradę stylu. Szukaj również dłuższych desek, nawet do 36" i 48", w połączeniu z szerszymi deskami (aż do 8"!), aby być trendem dla wszystkich rodzajów drewna i laminatów o wyglądzie drewna. 

Naśladowanie charakterystycznych kolorów i wzorów podłóg z litego twardego drewna pozostaje podstawową cechą sprzedaży podłóg laminowanych. Ręcznie drapane, stłamszone, rustykalne i "odzyskane" spojrzenia będą nadal popularne w 2020 roku, ponieważ właściciele domów nadal chcą unikalnych, realistycznych wyglądów dla swoich podłóg. Instalacje wzornicze, takie jak szewron czy jodełka, pozostają popularne i pomagają w uzyskaniu takiego wyglądu. 

Płytka

Klasyczna i trwała podłoga kaflowa od dawna stanowi doskonałe rozwiązanie dla obszarów mokrych. Przy prawidłowym montażu, fugowaniu i uszczelnianiu, płytki mogą być trwałe, a czasem nawet dłużej. Kafelki są, anegdotycznie rzecz biorąc, najbardziej popularną opcją dla podłóg kuchennych. Szeroki wybór płytek podłogowych kuchennych są dostępne, więc pomocne jest, aby zrozumieć różnice i zawęzić go do kilku opcji, które wolisz. 

Pamiętaj - Twój doradca w The Good Guys może pomóc wybrać najlepszą opcję płytek podłogowych w kuchni dla Twojego projektu i powinieneś wziąć je na tej ofercie!

Oto spojrzenie na najpopularniejsze odmiany płytek na podłogi kuchenne.

Szare kafelki w otwartej przestrzeni konferencyjnej Kuchnia i jadalnia

Ceramika lub porcelana
Jedna z najtrwalszych i najbardziej popularnych płytek na podłogi lub ściany w kuchni. Płytki ceramiczne są wykonane przez człowieka z naturalnych materiałów - w tym przypadku z gliny - i wypiekane do końca. Są one dostępne w wielu różnych stylach, kształtach, kolorach i wzorach.  

Płytki ceramiczne radzą sobie z rozlewami, odpryskami i bałaganami wyrzucanymi w większości kuchni. Chociaż nie uszkodzą one płytki, to jednak mogą zabrudzić fugę, dlatego tam gdzie to możliwe, należy je jak najszybciej wyczyścić. 

Wśród najbardziej popularnych stylów płytek ceramicznych, płytki porcelanowe są w 100% wodoodporne i mogą poradzić sobie z każdą plamą. Są one twardsze od standardowej ceramiki dzięki procesowi wypalania w wyższej temperaturze, który wzmacnia płytkę na trwałość. Że trwałość może uczynić je śliskie w niektórych wykończeniach, więc być na poszukiwania płytek antypoślizgowych lub płytek z funkcji antypoślizgowych, takich jak wzory lub tekstury. Są one powszechnie spotykane na płytki ceramiczne i porcelanowe, które mają wyglądać jak drewno lub kamień naturalny, które mogą być trudne do zainstalowania, więc dać swoim profesjonalnym partnerom w The Good Guys wezwanie. 

Kamień naturalny
Kolejną świetną opcją dla kuchni są płytki wykonane z kamienia naturalnego. W górnej części skali cenowej płytki kamienne (marmur, granit, itp.), podobnie jak ceramiczne, oferowane są w różnych kolorach i wzorach, jednak najbardziej popularne opcje mają tendencję do kolorów lub wzorów, które występują naturalnie, a nie człowieka. 

Płytki z kamienia naturalnego wymagają nieco więcej pielęgnacji niż porcelana czy ceramika. Zazwyczaj muszą być uszczelniane po ułożeniu i ponownie uszczelniane w regularnych odstępach czasu w miarę upływu czasu. Ale przy zachowaniu należytej staranności, są one piękną i twardą powierzchnią dla Twojej kuchni. 

W roku 2020 płytki nadal będą popularne jako podłoga kuchenna. Zwłaszcza te, które naśladują tradycyjne podłogi z twardego drewna, z deskami i detalami wykończeniowymi o "ziarnistości". Większe rozmiary płytek pozostają popularne, tak jak w poprzednich latach. Dużym hitem są płytki o szerokości 8 cali i długości 48 cali, a także płytki ceramiczne 12" x 24".  Pomimo tych trendów popularnością nadal cieszą się płytki metra, a także dekoracyjne płytki mozaikowe.  Tradycyjne kwadratowe płytki były trendem w dół w ostatnich latach, ale w większych formatach, są one powrót do popularności! 

W 2020 roku ponownie popularne będzie mieszanie formatów płytek i instalacji wzorzystych. Instalacja pomieszczenia całkowicie ukośnego, a nawet instalacja z użyciem instalacji jodełkowej lub szewronowej w celu przyprawienia bardziej tradycyjnej płytki, to tylko kilka z opcji. 

Winyl
Prawdopodobnie najbardziej popularna opcja posadzkowa w ostatnich latach i na rok 2020 nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia. Ale wiele osób szukających podłóg w kuchni nie wie nic o nowoczesnych podłogach winylowych. To nie jest arkusz winylu twoi rodzice kiedyś mieć; to nie jest mama linoleum!

Dzisiaj podłogi winylowe, które wcześniej były produktem czysto handlowym, są najczęściej oferowane w płytkach i deskach, a popularne odmiany winylu będą określane jako LVT lub LVP. Oznaczają one "Luxury Vinyl Tile" i "Luxury Vinyl Plank". Zasadniczo - otrzymujesz dobry winyl albo w płytce, albo w desce.  Najważniejsze w świecie akronimów winylowych jest odniesienie do winylu jako WPC lub SPC: Wood Plastic Composite lub Stone Plastic Composite.  

WPC i SPC odnoszą się do rdzenia winylowej podłogi. WPC wykorzystuje drewno i polimery w rdzeniu dla zapewnienia stabilności i wytrzymałości; SPC winylowe ma rdzeń z kompozytu kamień/plastik, wykonany w dużej mierze z pyłu kamiennego, stabilizatorów i PCW dla wzmocnienia płytki. Obydwa rodzaje płytek posiadają podkład z pianki lub korka, który zmiękcza podłogę pod stopami i tłumi dźwięki. Warstwa winylu, od której pochodzi nazwa podłogi, jest główną cechą tych podłóg, pokazując prawie nieskończone kolory i wzory, i są one zwieńczone warstwą ścieralną dla dodatkowej ochrony przed zarysowaniami i rozlaniem.

Oba rodzaje winyli są w pełni wodoodporne i mogą być instalowane "pływające" nad podłożem. Są doskonałą opcją dla kuchni, a nawet łazienek, można je instalować nawet w piwnicach - jeśli masz kuchnię w piwnicy. Bądźmy szczerzy, jeśli to zrobisz, to jest niesamowite!

Podczas gdy podłoga winylowa jest nieco bardziej miękka niż niektóre inne opcje (patrząc na ciebie, płytki ceramiczne!), to nadal jest to trudne, trwałe rozwiązanie podłogowe. Popularne trendy na rok 2020 obejmują najbardziej popularny wariant winylu: wygląd drewna. Winyl przeznaczony do naśladowania litego twardego drewna jest odpowiedzialny za napędzanie rynku winylowego, oferując klientom wygląd drewna, z bardziej miękkim spodem, ale niezwykle trwałym produktem.

Podłogi winylowe będą również w dalszym ciągu dążyć do jaśniejszych kolorów i wykończeń w 2020 roku. Spójrz na biel i "blond" kolorystyka na drewnie wygląd i szary na kamieniu wygląd winylu.  Ciekawe "wykończenie" wzory stają się również coraz bardziej popularne, jak drut, a winyl jest oferowany w prawie nieskończonej gamie kolorów i wzorów. Te same wzory instalacyjne, które są popularne dla twardego drewna będzie również dla winylu myśleć szewron, jodełka lub ukośne i wyglądać do zainstalowania w wzór lub wzory do dostosowania unikalny wygląd do domu. 

Beton

Być może najbardziej podstawową i najtrwalszą opcją podłogi w kuchni jest bejcowany beton. Oferując elegancki wygląd, który może być dostosowany do nowoczesnych lub tradycyjnych, beton jest niezwykle trwały i może być zamknięty do całkowicie wodoodporny, co jest niezbędne jako beton zazwyczaj pochłania większość płynów ... Szczerze mówiąc, większość domów ma betonowe podłoże w nich dzisiaj. Jednak trzeba będzie pracować z profesjonalistą, jak kumple w The Good Guys, aby odpowiednio przygotować powierzchnię do barwienia. 

Podłogi betonowe mogą być bejcowane, aby wyglądały jak drewno lub kamień, a nawet niektóre płytki. Może być śliska po zakończeniu, jednak istnieją opcje, aby uczynić podłogę mniej śliską. Więc maty w kuchni prawdopodobnie są dobrym pomysłem wszędzie tam, gdzie może wystąpić nadmierna wilgoć - pomyśl przed zlewem. 

Szukaj lżejszych wykończeń, jak to widzieliśmy w przypadku innych produktów podłogowych. Ponieważ nie ma płytek do konkretnego montażu i ułożenia, unikalny wygląd pochodzi z wykończenia, w tym kolor i wzory.  

Bejcowany beton jest jedną z najlepszych tanich opcji podłogowych na 2020 r., jak również, więc może to być bardzo ekonomiczna opcja dla podłóg w kuchni. Chcesz, aby wyglądała ona jak marmur? Nie ma problemu! Chcesz wyglądać jak twarde drewno lub tradycyjna płytka ceramiczna? Nie ma problemu!  

Jak widać, rok 2020 będzie ekscytującym rokiem dla podłóg. Jeśli jesteś zainteresowany wniesieniem niektórych z tych emocji do domu do kuchni, skontaktuj się z partnerami w The Good Guys, aby uzyskać pomoc w wyborze najlepszego rodzaju podłogi do swojej pracy.

Zobacz także: Lustrzany kinkiet – nowoczesny pomysł na wystrój wnętrza

Maria

Projektantka wnętrz, dekoratorka

Zobacz również