Meble fryzjerskie i niezbędne wyposażenie do Twojego salonu

Klienci, którzy pojawiają się w salonie fryzjerskim, zwracają uwagę między innymi na jego czystość, ich uwadze nie umyka jednak również znajdujące się w nim wyposażenie. Jeśli więc meble fryzjerskie pamiętają jeszcze przemiany ustrojowe, a na podłodze zamiast stylowych płytek znajduje się linoleum, nie powinno być zaskoczeniem to, że niemal natychmiast zacznie się zastanawiać nad tym, czy nie odwiedzić któregoś z konkurencyjnych salonów.

Jak otworzyć zakład fryzjerski? – Inwestycja w meble fryzjerskie
Jeśli zatem zdecydowaliśmy się na otwarcie salonu fryzjerskiego, musimy liczyć się z tym, że warto w niego zainwestować. Wbrew obawom wielu osób, nie jest to wcale przedsięwzięcie ryzykowne, niemal zawsze możemy mieć bowiem pewność, że inwestycja taka się zwróci. Oczywiście, na sukces salonu fryzjerskiego wpływ ma jego profesjonalizm, trudno też liczyć na powodzenie, jeśli sam fryzjer nie może pochwalić się odpowiednimi umiejętnościami. Nic nie zastąpi jednak pierwszego wrażenie, a te daje o sobie znać już podczas przekraczania progu zakładu. Jeśli zależy nam na zaimponowaniu klientom, powinniśmy pamiętać też o tym, aby stawiać nie tylko na meble, ale i na szereg innych elementów wyposażenia salonu widocznych na pierwszy rzut oka. Wysokiej jakości myjka oraz atrakcyjne wizualnie akcesoria do strzyżenia nie pozostają więc bez znaczenia, gdy chcemy zrobić naprawdę dobre wrażenie.

HAIRDRESSING EQUIPMENT

Meble używane w salonie fryzjerskim – funkcja i rola
Meble, z jakimi mamy do czynienia w salonie fryzjerskim, często są postrzegane przez pryzmat funkcji wizerunkowej, jaką mają do spełnienia. Dobrze jest jednak pamiętać o tym, że nie jest ona wcale jedyną, na jaką należy zwracać uwagę. To przede wszystkim rozwiązania, które mają służyć wygodzie klientów. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w odniesieniu do fotela fryzjerskiego. Jeśli nie jest on wyprodukowany z materiałów najwyższej jakości, nie mija wiele czasu, a jego wymiana staje się jedynym rozwiązaniem piętrzących się przed nami problemów. Tani fotel z reguły nie jest też zbyt wygodny.

Recepcja w salonie fryzjerskim
Klienci niejednokrotnie musza uzbroić się w cierpliwość i poczekać nieco na swoją kolejkę. Oczekiwanie jest znacznie milsze, jeśli w naszym salonie pojawi się pomieszczenie recepcyjne.

 

Maria

Projektantka wnętrz, dekoratorka

Zobacz również