Jak wybrać kominek gazowy


Jak wybrać kominek gazowy
Istnieje wiele miejsc na zakup kominka.  Sklepy specjalistyczne Hearth, sklepy z narzędziami i meblami, sklepy internetowe, tartaczne, duże sklepy z pudełkami, a może na eBayu.  Ale wszystkie kominki i te, które je sprzedają, nie są sobie równe.  Jeśli planujesz dodać kominek gazowy do swojego domu, możemy pomóc z pewnym wglądem i wyjaśnić, dlaczego najlepsze wartości w branży kominkowej są w Twoim salonie sprzedaży kominków WE LOVE FIRE!

Kominek gazowy to nic, z czym można by się bawić.  Instalacja nie jest przeznaczona dla typowych majsterkowiczów.  Istnieją dziesiątki elementów, które pasują do siebie i pracują razem, co jest zrozumiałe dla wyszkolonego technika.  Ale zanim przejdziemy dalej, omówmy kilka podstawowych planów dotyczących kominka gazowego.

GDZIE UMIEŚCIĆ KOMINEK?
Ten pierwszy krok może zabrzmieć dość fundamentalnie, ale zastanówcie się, gdzie chcielibyście Państwo zlokalizować kominek.  Czy kominek gazowy będzie znajdował się na zewnętrznej ścianie, jeśli będzie znajdował się w domu lub w salonie?  Jeśli nie, system wentylacyjny będzie musiał przejść przez dach w górę.  Dowiedz się więcej o tym, jak działają kominki gazowe.

Czy można przedłużyć do tego miejsca gazociąg dostawczy?  Powiedzmy, że dostawa gazu jest oddalona o 60 stóp, a do pokonania są dwie betonowe ściany.  Preferowana lokalizacja znajduje się po przeciwnej stronie pomieszczenia z posadzką z płyty betonowej.  Przedłużenie przewodu doprowadzającego gaz do kominka prawdopodobnie spowoduje znaczne koszty projektu.

Czy celem jest ogrzanie pokoju, czy tylko zapewnienie przytulności i atmosfery?  Niektóre urządzenia gazowe mają mocniejsze palniki i ogrzewają więcej przestrzeni niż te o mniejszej mocy cieplnej.

Czy kąty widzenia kominka sprzyjają powstawaniu kilku miejsc w pomieszczeniu?  Na przykład, jeśli kominek gazowy jest planowany do pomieszczenia rodzinnego, czy można go zobaczyć z jadalni i/lub kuchni?  To może być miły akcent, jeśli możesz!

Tego typu pytania, wraz ze zdjęciami wewnątrz i na zewnątrz domu, przejdą długą drogę podczas wstępnych rozmów z Twoim ekspertem WE LOVE FIRE.

KOMINKI GAZOWE I OBRÓBKI WYKOŃCZENIOWE.
Kiedy niektórzy mówią "kominek", tak naprawdę mówią o płaszczu, palenisku oraz rodzaju i kolorze cegły lub kamienia.  Kiedy profesjonalista z branży myśli o "kominku", myśli o samym urządzeniu, o sprzęcie, że tak powiem... o sprzęcie, który jest oprawiony w ścianę szczelinową.

Czy kominek gazowy będzie miał rozmiary konwencjonalne?  Istnieją modele o wysokości od 20" do 30" i szerokości od 36" do 44".

Czy będzie to kominek liniowy, czyli znacznie szerszy niż wysoki?  Niektóre kominki liniowe mają wysokość 12 cali i szerokość 5 lub 6 stóp!

To może być dobre miejsce, by wspomnieć o telewizji.  Czy na planie jest model z dużym ekranem zamontowany nad kominkiem?  Jeśli tak, warto by było przeczytać "Czy kominek uszkodzi mój telewizor?".

Może zainteresuje nas jednostka w stylu przezroczystym, która połączyłaby dwa pokoje z unikalnym wyglądem.  A może kominek narożny z dwoma kawałkami szkła lub kominek molo ze szkłem na jednym końcu i z dwóch stron!

Zobacz także: Meble fryzjerskie i niezbędne wyposażenie do Twojego salonu

Maria

Projektantka wnętrz, dekoratorka

Zobacz również