Lustrzany kinkiet – nowoczesny pomysł na wystrój wnętrza

lustrzany kinkiet

Harmonia w wystroju wnętrz jest niezwykle ważna, tyczy się to różnych aspektów, również kinkietów. Mogą one urozmaicić każde wnętrze, jednak zwróćmy uwagę na to, by pasował on do reszty wyposażenia. Musimy jednak dobrze wiedzieć co chcemy osiągnąć dzięki oświetleniu oraz w jaki sposób i w jakim miejscu najlepiej je zamontować.

Nie od dziś wiadomo, że lustra nadają pomieszczeniom wyjątkowego charakteru, w połączeniu ze szkłem wprowadzają specyficzny klimat. Dodatkowym urozmaiceniem może być również kolorowe szkło. W przypadku lustrzanych kinkietów możemy zastosować dodatkową dekorację w postaci zmiany koloru światła, dzięki temu możemy wciąż zmieniać nastrój naszego pomieszczenia. Musimy też znaleźć umiar w liczbie kinkietów, które zamontujemy w pokoju – zbyt duża ilość może dać zbyt rażące światło i zdominować wnętrze.

Musimy także zdecydować, czy kinkiety będą pełniły rolę dodatkowego oświetlenia, czy będziemy ich używać jako główne oświetlenie. Z reguły polecane jest wybranie pierwszej opcji, ponieważ kinkiety mogą nie dać nam odpowiedniego oświetlenia, które dotrze do wszystkich miejsc. Należy też dowiedzieć się w jaki sposób musimy zamontować lustrzane kinkiety, niektóre z nich mogą być wyjątkowo skomplikowane. W razie konieczności skorzystajmy z pomocy fachowca i wezwijmy elektryka, który zapewni nam bezpieczne i komfortowe korzystanie z oświetlenia. Zależy też, czy w danej ścianie znajduje się już oświetlenie, jeśli chcemy wykonywać jakiekolwiek czynności na własną rękę upewnijmy się, że wszystko przebiega zgodnie z wszelkimi procedurami bezpieczeństwa.

kinkiet lustroPamiętajmy też, aby dobrać wygląd lustrzanych kinkietów do wystroju naszego wnętrza. Możemy zdecydować się na tradycyjny, nowoczesny wygląd lub stylizowany na stary. Dobrym pomysłem są kinkiety z dodatkiem drewna, mosiądzu, chromu lub kryształu. Możemy zaczerpnąć wielu inspiracji, by prawidłowo dobrać kinkiety do naszego pomieszczenia. Może okazać się, że wybór, którego samodzielnie dokonaliśmy niekoniecznie pasuje do reszty przedmiotów znajdujących się w pokoju.

Wiktor

Redaktor naczelny.

Zobacz również