Wady i ryzyko montażu winylowych podłóg

Jako wykonawca podłóg z twardego drewna, może okazać się, że niektórzy właściciele domów balkony w cenach podłóg z twardego drewna i są kuszeni zamiast zwrócić się do winylowych podłóg, które ściśle przypominają drewniane podłogi. Jednakże, właściciele domów muszą być odpowiednio wykształceni na pułapek i wad podłóg winylowych.

W miarę jak metody odtwarzania wyglądu podłóg z drewna winylowego stają się coraz bardziej zaawansowane, coraz więcej właścicieli domów będzie skłaniać się ku temu, aby wybrać winyl zamiast rzeczywistych podłóg z drewna twardego. Wygląd podłogi winylowej jest zasadniczo tworzony poprzez tworzenie fotograficznej warstwy obrazu pomiędzy podkładem a warstwą wyraźnego zużycia.

Luksusowe podłogi winylowe mogą wyglądać przekonująco podobnie do prawdziwych podłóg z twardego drewna, ale faktem jest, że są one od siebie różne.

Chociaż deski winylowe mogą być atrakcyjne ze względu na ich niską cenę, zwłaszcza w porównaniu z podłogami z twardego drewna, mogą siać spustoszenie w portfelu właściciela domu i potencjalnie wpływać na jego zdrowie w dół drogi.

Wady podłóg winylowych
Tak, podłogi winylowe są niezwykle tanie i wyglądają, jakby były wykonane z prawdziwego drewna, ale ich wybór może na dłuższą metę kosztować właściciela domu znacznie więcej.

Do niektórych wad winylowych podłóg należy zaliczyć:

 • Nie może być naprawiony
 • Może emitować lotne związki organiczne (VOC)
 • Krótsza żywotność niż w przypadku podłóg drewnianych
 • Brak wpływu lub negatywny wpływ na wartość odsprzedaży w domu
 • Trudne do usunięcia, zwłaszcza jeśli podczas montażu stosowany jest klej
 • Nie jest przyjazny dla środowiska; trudny do recyklingu

W obliczu tej długiej listy wad, każdy właściciel domu, który myśli o wielkim obrazie, najprawdopodobniej zrezygnowałby z podłogi winylowej. Ale co powinni zainstalować zamiast tego?

Co ma zrobić właściciel domu? W obliczu niskiej ceny podłogi winylowej i znajomości jej pułapek, może być im trudno zdecydować się na alternatywę dla podłóg winylowych. Jednakże, jako wykonawca podłóg z twardego drewna, masz do zaoferowania im opcję nie-mózgową.

Jeśli właściciel domu poszukuje niedrogiej podłogi, która wymaga niewielkiej konserwacji, jest łatwa w montażu i trwała, alternatywą jakościową jest fabrycznie wykonana podłoga z twardego drewna.

W zależności od kosztów pracy, wstępnie wykończona podłoga z twardego drewna może być droższa niż podłoga z litego twardego drewna na stopę kwadratową, ale oferuje wiele z tych samych zalet podłóg winylowych, których poszukują właściciele domów, w tym stabilność i trwałość. Prefabrykowane podłogi z twardego drewna charakteryzują się warstwą ścieralną o grubości od 1 mm do 4 mm na grubym rdzeniu wewnętrznym ze sklejki, brzozy lub sosny, co przyczynia się do stabilności desek.

W porównaniu z podłogami winylowymi, wstępnie wykończone, konstruowane podłogi z twardego drewna są nieco droższe, ale oferują następujące korzyści:

 • Zwiększa wartość odsprzedaży domu
 • Dostępne w odmianach przyjaznych dla środowiska
 • Mniej czasu na montaż - gotowa podłoga dociera już wyszlifowana i wykończona
 • Nie wymaga czasu suszenia lub utwardzania
 • Brak silnych zapachów i pyłu powstającego podczas szlifowania podczas instalacji

Oczywiste jest, że w porównaniu z podłogami winylowymi, wstępnie wykończone podłogi z drewna twardego oferują więcej zalet i są bardziej odpowiednie dla tych, którzy są myślicielami wielkiego formatu. Przy odrobinie edukacji i pewnych wskazówkach, można kierować właścicieli domów od podłóg winylowych do znacznie lepszego wyboru!

Zobacz także: Najciekawsze zastosowania kinkietów

Katarzyna

Redaktor. Projektantka wnętrz.

Zobacz również